5 akcesoriów do szafy, które odmienią Twoje życie

Porządek, wygoda i szybkość

Kiedy myślimy o korzystaniu z szafy, wydaje nam się, że nie ma tutaj nic do dodania. Przecież otwieramy ją i wkładamy/wyjmujemy ubrania, to proste i nieskomplikowane. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego tak wielu z nas ma w swoich szafach nieład lub piramidę koszulek, które po wyciągnięciu jednej z dołu wysypując się z szafy ? Okazuje się , że prawidłowe przechowywanie ubrań na wyznaczonych do tego akcesoriach może zdziałać cuda i ułatwić codzienne korzystanie z tego mebla. W poniższym artykule zaprezentujemy Wam najczęściej wybierane przez Was akcesoria, które od wielu lat goszczą w Waszych szafach i ułatwiają życie.

Wysuwana półka lub stojak na buty.

By móc cieszyć się jak najdłużej ze swojego ulubionego obuwia, należy o nie odpowiednio zadbać. Czyste buty powinny znajdować się na półce lub wysuwanych stojakach/koszach, w których znajduje się dopływ powietrza, pamiętaj buty muszą oddychać. Powinny też mieć odpowiednią dla siebie przestrzeń, wiemy przecież, że buty potrafią się odkształcić, kiedy wrzucimy je niedbale do pojemnika z innym obuwiem, nie wspominając już o możliwości zarysowania obcasem o materiał. Wysuwany półka na buty pozwala także na szybkie wyciągniecie obuwia i ponowne schowanie, zmiana wyboru obuwia staje się teraz szybka i bezproblemowa.

Pantograf

Uwielbiany przez kobiety, których garderoby pękają w szwach przez liczne sukienki. Pozwala w szybki sposób ściągnąć drążek z wyższych rejonów szafy. To właśnie dzięki umieszczonemu wysoko drążkowi możemy powiesić w nim długie sukienki, garnitury lub płaszcze nie martwiąc się o to, że ich dół się zakurzy lub będzie się gniótł na dole szafy.

Lustro 

Choć wielu z nas marzy o wielkiej garderobie typu „Walk In” nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nawet w małej szafie mieć wszystko co potrzebne. Jednym z sprytniejszych gadżetów w zabudowach jest wysuwane lustro, które ukryte w środku szafy wysuwa się  jednym ruchem i pozwala nam zobaczyć się w kreacji, po chwili można znowu je sprytnie schować, tak by nie zabierało zbędnego miejsca. Rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które nie mają wolnej ściany do powieszenia lustra i nie chcą zdecydować się na lustrzane fronty.

Wieszak na spodnie

Spodnie lub jeansy mogą zostać złożone w kostkę i umieszczone na półce, warto jednak zastanowić się nad specjalnym wieszakiem na spodnie. Mała rzecz, a pozwala cieszyć się schudnie wyprasowanymi spodniami przy każdym ściągnięciu z wieszaka. Wielu z nas pamięta te uczucie, kiedy wyprasowane spodnie ponownie wracają na deskę do prasowania, bo powstały zagniecenia po odłożeniu ich o szafy. Kiedy korzystamy z wieszaka na spodnie, możemy być pewni, że nasze rzeczy będą pięknie wyglądać przy każdym ich wyciągnięciu.

Szuflady z przegródkami

Bałagan w szufladach pojawia się bardzo szybko i sami nie wiemy kiedy z pięknie posegregowanej bielizny zostaje nam mieszanka skarpetek i rajstop z fiagmi. Jak rozprawić się z tym problemem raz na zawsze? Wystarczy zamontować przegródki lub organizery, które nadadzą ładu w szufladzie i pozwolą oddzielić nawet najmniejsze elementy garderoby, tak by zawsze można było szybko je znaleźć.

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w projekcie i realizacji mebli na wymiar?