Nowa szafa? Od czego zacząć?

Jakiej szafy szukasz?

Wybór szafy i jej systemu dla wielu nie jest łatwym i szybkim zadaniem. Okazuje się bowiem, że kiedy dochodzi do ostatecznego wyboru systemu otwierającego drzwi, zaczynają się obawy i uwagi do projektu 🙂

Żeby stworzyć szafę, która spełni swoje zadania przez lata i nie będzie działała na nerwy jej użytkownikom, trzeba podejść do tematu w kilku krokach.

Krok 1. zapoznanie się z podziałem systemów

  • Systemy przesuwne

Szafy z drzwiami przesuwnymi to jedne z najpopularniejszych mebli na wymiar.  Z pewnością jedną z ważniejszych cech będzie uniwersalność budowy, dzięki czemu nawet w wąskich, długich pomieszczeniach znajdzie swoje funkcjonalne zastosowanie.

  • Systemy uchylne

Idealnie wkomponują się w wąskie wnęki, w których stosowanie szaf z frontami przesuwnymi może być kłopotliwe. Świetnie wyglądać będą w małych przedpokojach, w których liczy się przestrzeń, a każdy centymetr jest na wagę złota. Bardzo elegancko prezentować się będą również w biurze czy w dużej zabudowie na całą ścianę.

  • Systemy kolumnowe ORTO

System ORTO to nowatorski profil o smukłej linii, który idealnie wpasuje się do nowoczesnej garderoby, salonu czy przedpokoju.

Ażurowa konstrukcja montowana jest do ściany lub sufitu. Dzięki czemu cała zabudowa zachowuje swoją lekkość i strzelistość.  System pozwala na dodatkowy montaż półek, szuflad, drążków czy szafek.

 

Krok 2. Zmierzenie pomieszczenia i jego analiza

Podczas tworzenia projektu szafy należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie. Sprawdzić czy odległości między szafą, a ścianą pozwolą na zastosowanie drzwi uchylnych, czy zastosowanie drzwi przesuwnych w określonym wymiarze szafy będzie możliwe do wykonania technicznie, czy wybranie szafy typu kolumnowego ORTO będzie dobrym wyborem w przypadku określonego pomieszczenia.

Każdy system otwierania drzwi ma swoje plusy i wady. Przed zdecydowaniem się na wybór szafy musimy być pewni tego, czy dany system sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym będziemy go użytkować. Nie zawsze możemy kierować się tylko naszym gustem, czasami musimy zwrócić uwagę także na praktyczność korzystania z zabudowy.

Krok 3. Zgłoszenie się do specjalisty Komandor

Kiedy w głowie mamy już wstępny projekt naszej szafy, warto wybrać się do jednego z salonów Komandor, by porozmawiać ze specjalistą i otrzymać bezpłatną wycenę projektu. Nasi fachowcy pracując na co dzień z projektowaniem zabudów, mają ogromną wiedzę oraz doświadczenie w tym jaka szafa, jaki system najlepiej sprawdzi się w poszczególnych pomieszczeniach. W każdym z naszych salonów znajdują się także przykładowe szafy z różnymi systemami, tak by móc przetestować określone elementy przed ich zamówieniem w szafie.

 

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w projekcie i realizacji mebli na wymiar?