O garderobie dla Panów

Męski punkt widzenia – czyli o garderobie dla Panów słów kilka

Zastanawialiście się kiedykolwiek – czy istnieje szafa idealna? Taka, która pomieści całą gamę różnych ubrań zachowując przy tym funkcjonalność? Dziś przedstawimy praktyczne wskazówki czym Panowie powinni się kierować przy tworzeniu wymarzonej garderoby na miarę XXI wieku.

Wygoda i pragmatyzm

Szczególnie istotnym aspektem jest wykorzystanie całego potencjału metrażu jakim dysponujemy. Najbardziej korzystne jest stworzenie szafy pod wymiar – wtedy wszelkie skosy, narożniki, wąskie pomieszczenia czy inne niestandardowe rozwiązania nie będą straszne.

To samo tyczy się wszelkich wykończeń, prowadnic oraz zastosowanych systemów – czy bardziej praktyczne będzie zastosowanie drzwi przesuwnych, uchylnych, a może receptą okaże się otwarta przestrzeń z wykorzystaniem systemu ORTO, która będzie rozwiązaniem zarówno nowoczesnym jak i łatwym w użytkowaniu. Ważne również jest aby mebel był wykonany przez doświadczonych fachowców, z najwyższej jakości materiału i mógł służyć przez wiele lat.

Kolejnym istotnym punktem jest określenie upodobań co do sposobu przechowywania. Nie ma znaczenia czy szafa jest duża czy mała – wszystkie jej elementy muszą być użyteczne i spełniać swoją rolę w oparciu o tryb życia i charakter.

Możesz zadecydować – czy wolisz koszule powieszone na wieszak czy może starannie ułożone w wąskich szufladach. Natomiast jeśli posiadasz sporo spodni garniturowych, to remedium na przechowywanie będzie specjalny wysuwany drążek dedykowany właśnie dla nich. Utrzymywanie porządku jest wtedy łatwe i przyjemne.

Innowacja i blichtr

Konia z rzędem temu Panu, który nie lubi gadżetów! Męska garderoba doskonale pokazuje, że w każdym z Panów drzemie mały chłopiec z nutą wyobraźni. Wszelkie dogodności oczywiście muszą współgrać z funkcjonalnością. Jedną z najbardziej użytecznych innowacji jest zdecydowanie oświetlenie. Może z początku wydawać się zbędne, jednak jego instalacja z pewnością zaprocentuje komfortem użytkowania. Podświetlić można praktycznie wszystko: od pojedynczej szuflady po szklane półki czy całe wnęki, które jednocześnie nadadzą optymalny klimat w garderobie.

Niestandardowym, acz wyjątkowo interesującym rozwiązaniem, są wieszaki oraz szuflady do przechowywania pasków czy krawatów. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, a dzięki przesuwnemu systemowi akcesoria są dostępne zawsze pod ręką.

Dla najbardziej wymagającego i nowoczesnego mężczyzny równie ważny jest wygląd samej szafy. Powinna pasować zarówno do otoczenia jak i odzwierciedlać charakter mężczyzny, jego hobby i pasje. Idealnie stworzona garderoba to taka, która dzięki zastosowaniu swoich praktycznych funkcji pomoże zaoszczędzić czas przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego designu szytego na wymiar.

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w projekcie i realizacji mebli na wymiar?