Projektant Komandor o #TRENDACH 2020 w garderobach cz. III

Inspiracje z całego świata

Rok 2020 to trendy nawiązujące do starożytnej Grecji i Rzymu, czyli tak zwany neoantyk. Widoczny w stołach podpartych na doryckiej kolumnie, rzeźbach przedstawiających antyczne postaci i wazach ze starożytnymi motywami. Taki styl pojawiać się będzie w naszych wnętrzach. Neoantyk odznacza się także w dekorach ukazując się w żyłkowanych marmurach czy kamieniach naturalnych, które pojawiają się nie tylko w meblach ale również w dodatkach.

Ciepłe barwy przypominające zachód słońca po upalnym dniu to nic innego niż wpływ stylu afrykańskiego. W 2020 roku ten daleki kontynent pobudzi naszą wyobraźnię w projektowaniu wnętrz i ukaże się za pomocą motywów zwierzęcych i geometrycznych. Przestrzenie uzupełnią ręcznie rzeźbione dekoracje bądź tkane tkaniny, co przypomina nam o naszych podróżach, wakacjach i odpoczynku jakiego wtedy doznaliśmy. Jak wcześniej wspomniałam dominują ciepłe barwy palącej słońcem ziemi czyli czerwienie, brązy, żółcie.

Coraz większą uwagę zwracamy również na dobro naszej Matki Ziemi,  na to jak zakupione przez nas produkty zostały wyprodukowane, z czego są zrobione i jak wpłynęło to na nasz ekosystem. Widoczne jest to również w trendach wnętrzarskich. Naturalne materiały, bądź te pochodzące z odzysku i proste formy czyli wszystko to co będzie najbliższe idei zero waste. Dominować będą barwy neutralne, beże i szarości delikatnie podkreślone oliwkowymi lub musztardowymi akcentami. Rezygnujemy z bogatych zdobień, skomplikowanych form i nadmiaru dekoracji na rzecz prostego, przejrzystego stylu.

Co ciekawe po wielu latach obecności popularnego stylu loftowego i skandynawskiego, rok 2020 przewidział dla nas odpoczynek. Jest to ogromne zaskoczenie ponieważ wielu z nas pokochało te charakterystyczne konwencje.

Podobają Ci się zaproponowane przeze mnie #TRENDY 2020? Z chęcią pomogę zaprojektować Twoją wymarzoną garderobę. Skontaktuj się ze mną i umów się na BEZPŁATNĄ WYCENĘ.
Alicja Włódarczyk - Projektantka Komandor Wielkopolska S.A.
tel. 697 893 501
email: awlodarczak@komandor.pl

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w projekcie i realizacji mebli na wymiar?