Szkło we wnętrzach, jak je zastosować?

Wyjątkowy element we wnętrzach

Myśląc o szafach i zabudowach w naszych głowach od razu pojawia się typowa meblościanka wykonana z drewna lub płyty, najczęściej w jednym kolorze. Nie ma czemu się dziwić, przez wiele lat właśnie takimi meblami się otaczaliśmy. Co jednak, gdyby mebel stał się prawdziwą perełką, która dodaje światła? Powiększa przestrzeń lub staje się elementem dekoracyjnym?

Lustra

Zastosowane tego materiału jako wypełnienie drzwi jest bardzo praktyczne, nie musimy szukać już dodatkowej wolnej ściany, by móc powiesić lustro. Takie połączenie często widzimy w szafach w sypialni lub w korytarzu. Świetnie sprawdza się gdy zależy nam na połączeniu funkcjonalności z eleganckim wyglądem. Kolejną zaletą zastosowania lustra w zabudowie jest optyczne zwiększenie przestrzeni w danym pomieszczeniu, jest to jeden ze znanych trików architektów, który w małych pomieszczeniach potrafi zdziałać cuda.

Szyby

Obserwując trendy zauważyć można, że jesteśmy coraz bardziej odważni w projektowaniu naszych domów. Nie wstydzimy się wnętrza własnych szaf i gablotek, traktujemy je raczej jako zaplanowany, ułożony, mebel pokazowy. Właśnie w takich przypadkach zastosowanie szyby w drzwiach pozwala stworzyć nam niezwykły charakter we wnętrzu. Szyby możemy zastosować w całej ramie drzwi lub dzielić ją szprosami, które tworzą unikalny wygląd. Materiał ten możemy użyć w drzwiach przesuwnych i uchylnych, w różnej konfiguracji.

Szkło barwione

Jak dodać elegancji i luksusu wnętrzom? Zastosuj w meblach elementy szkła barwionego. Bogata gama kolorystyczna pozwala zaprojektować niesamowitą zabudowę z połączonych ze sobą kolorów i faktur. W naszej ofercie znajdziesz szkła marki Colormio, która posiada kolekcje szkła kolorowego, satynowego/matu, soft (trójwymiarowa struktura), matelac, pozwalają one stworzyć wyjątkowe kompozycje w zabudowach. Szkło w szafach pięknie prezentuje się w świetle sztucznym, które w odpowiednim ustawieniu tworzy nietuzinkowy wygląd całego mebla.

 

Zastanawiasz się, który materiał sprawdziłby się w Twoich wnętrzach? Skontaktuj się z naszym projektantem i wykonaj darmową wycenę.

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w projekcie i realizacji mebli na wymiar?