Nowoczesna zabudowa w salonie

Królowa Meblościanka

Meblościanka to bezapelacyjnie jeden z ważniejszych mebli w naszej polskiej kulturze. Jedni kochają i wspominają te zabudowy z sentymentem, drudzy obiecali sobie, że już nigdy nie zakupią podobnego mebla… i to po naszym wpisie może się zmienić 🙂 Dlaczego? Już śpieszymy z wytłumaczeniem.

1. Przechowywanie

Najważniejszą zaletą nowoczesnej meblościanki jest jej pojemność i wygoda z użytkowania, przy zachowaniu eleganckiego wyglądu mebla. Zapominamy, że w naszych mieszkaniach potrzebujemy miejsca nie tylko na ubrania ale i książki, dekoracje, kwiaty, pamiątki, obrusy oraz zastawkę. Te drobiazgi często tworzą ducha domu, przypominają nam o miłych wydarzeniach lub osobach. Dodatki te podzielić można na te, które chcemy eksponować np. w szklanej witrynie /na regale i te, które planujemy schować np. obrusy. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie mechanizmu „push to open”, który pozwala zabudować całą powierzchnie frontów jednym materiałem bez potrzeby montażu klamki.

2. Nowoczesność na wymiar.

Gdybyśmy zastanowili się, co tak naprawdę nie odpowiadało nam w meblościankach, zauważylibyśmy, że często chodziło o jej wielkość, która najczęściej przytłaczała cały pokój, zawsze znajdowała się wąska szczelina między modułami, a w lewym lub prawy narożniku stawiano kwiat, który wypełnić miał „tę lukę”.  W przypadku mebli na zamówienie, Twoja zabudowa tworzona jest na wymiar, a poszczególne sekcje takie jak: barek, witryna, regał na książki znajdują się na wysokości i w miejscu, w takim jakim potrzebujesz. Zabawa w ułożenie poszczególnych elementów meblościanki wraz z naszym projektantem, to kreatywne zadanie, które pomoże Ci zaprojektować funkcjonalny, pojemny mebel na lata.

3. Dobór materiału

Zapomnij o jednym kolorze i fakturze mebla. Teraz to Ty możesz decydować o tym, jakie zastosujesz połączenia materiałów. Lubisz spieki? A może marzą Ci się elementy skórzane? Wszystko to jesteśmy w stanie dla Ciebie wykonać. Nie zapominaj też o dobrym oświetleniu mebla, dzięki niemu możesz stworzyć nie tylko wspaniały nastrój w pomieszczeniu ale i wydobyć piękno poszczególnych sekcji, tak jak np. podświetlany barek.

Wciąż zastanawiasz się czy meblościanka jest dla Ciebie? Skontaktuj się z naszym projektantem i opowiedz nam o swoich potrzebach.

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w projekcie i realizacji mebli na wymiar?