Przechowywanie z Komandorem

Jak i gdzie przechowywać odzież w okresie jesienno-zimowym?

Bez względu czy macie garderobę, szafę czy komodę – jesienne porządki prędzej lub później dosięgają każdego. Jest to czas, kiedy trzeba pożegnać się z lekkimi, wakacyjnymi ubraniami na rzecz grubszej i cieplejszej odzieży.

Kiedy zaprojektujecie mebel na wymiar macie pewność, że zostanie wykorzystana cała przestrzeń i jej potencjał, bez względu na temperaturę i porę roku, a każda w niej zmiana będzie łatwa, szybka i przyjemna.

Zatem jak i gdzie przechowywać odzież w okresie jesienno-zimowym?

W zależności w jakim pomieszczeniu znajduje się szafa, dobrze, żeby poszczególne elementy garderoby znalazły swoje funkcjonalne zastosowanie.

Od czego zacząć

Organizację warto rozpocząć od najwyższych segmentów, do których będziecie sięgać stosunkowo rzadko lub dopiero w następnym sezonie. Ten system przechowywania sprawdza się świetnie zarówno gdy jest do dyspozycji więcej miejsca, jak i w mniejszych pomieszczeniach.

Na wyciągnięcie ręki

Na wysokości wzroku stosuje się rozwiązania dla rzeczy, z których korzystamy regularnie. Żeby zachować odpowiednią przestrzeń dla ubrań, najczęściej znajdują się tu drążki z wieszakami oraz półki. Strefa z ramiączkami powinna uwzględniać czy będzie przeznaczona na grube kurtki, płaszcze czy może marynarki i koszule. Dlatego tak ważne jest, żeby wnęka na odzież wierzchnią była wystarczająco długa i głęboka, aby bez problemów można było z niej korzystać.

Do wszelkich szalików, czapek, rękawiczek czy innych ciepłych dodatków świetnie sprawdzają się przegródki oraz kosze. Są one praktyczne oraz pozwalają na zachowanie ładu w szafie.

Na swetry przydadzą się bardziej półki oraz głębokie szuflady – wieszając sweter na ramiączku narażamy go na rozciągnięcie i odkształcenie materiału.

PRAWIDŁO-wo!

Bardzo dobrym rozwiązaniem na dolnych segmentach, zwłaszcza w przedpokoju, jest stojak na buty z prawidłami. Mieści on maksymalnie sześć par butów a dzięki wysuwanej półce dostęp do nich jest zdecydowanie łatwiejszy. Ponadto obuwie zachowuje swój kształt.

Natomiast jeśli macie szafę w przedpokoju, a mimo to brakuje miejsca na aktualnie noszone rzeczy, może warto zastanowić się nad montażem dodatkowych wieszaków. Mogą też przydać się, gdy przyjdą goście.

Na koniec – warto pamiętać, żeby robić takie porządki co najmniej dwa w roku. Oprócz przeglądu i selekcji sezonowych czy nieużywanych ubrań, warto też odświeżyć i odkurzyć samą szafę. Z pewnością dzięki takiej prostej konserwacji posłuży nam na długie lata.

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w projekcie i realizacji mebli na wymiar?