Jesienne trendy kolorystyczne

Jesienne trendy kolorystyczne we wnętrzach

Jesień 2022 we wnętrzarskich trendach kolorystycznych obfituje w swoisty eklektyzm. Ciężko skupić się na jednym kolorze lub stylu, ale jedno jest pewne – ma być miło i przytulnie. Drewno, natural neutrality, minimalizm a może jednak śmiałe połączenia? Spokojnie, wszystko się zmieści!

Skandynawska globalność

Już dobrych paru lat scandi króluje w modzie wnętrzarskiej. Nie ma się co dziwić – prostota, jasne pomieszczenia, biele czy szarości są kojące dla oka. W tym roku również naturalna neutralność wiedzie prym. Łagodne i uspokajające beże świetnie współgrają z mocniejszymi kolorami ziemi, popularną musztardową żółcią czy nawet czernią. Taki minimalistyczny styl jest bardzo uniwersalny i może być też świetną bazą do wszelkich zmian we wnętrzu.

Jednym z głównych komponentów jest zastosowanie drewna. Ten ponadczasowy element nie jest tylko domeną stylu skandynawskiego. Świetnie łączy się również z retro, soft loft czy modern classic. Projektowanie takiego mebla na wymiar jest pewnikiem, że zostanie on dopasowany zarówno do potrzeb jak i nieprzemijalnych trendów. Mamy w tym doświadczenie od 30 lat, więc wiemy o czym mówimy 😉

Kamień nie jedno ma imię

Naturalne materiały przeżywają teraz swój renesans. Podobnie jak drewno – kamień znakomicie komponuje się z różnymi stylami od dark elegance po japandi. Doskonałym przykładem tego są spieki kwarcowe. Są to sprasowane i wypalone w wysokiej temperaturze kompozycje surowców, takich jak: iły łupkowe, skały granitowe czy kwarc, które w efekcie dają bardzo trwały materiał wykończeniowy i odporny na ścieranie czy detergenty. Więcej informacji na temat spieków kwarcowych znajdziecie TUTAJ.

Szarości kamiennych materiałów świetnie dopełniają się z każdym odcieniem drewna, spokojnego marengo czy hitem sezonu – greige. Wszystkie motywy inspirowane naturą mają sprawić, że przyjemnie i w odprężeniu spędzimy czas we własnych czterech kątach.

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w projekcie i realizacji mebli na wymiar?